Archiwum kategorii: ‘Sporty zimowe’

Sporty zimowe

W obecnych czasach ludzie nie obawiają się tak bardzo zimy jak to było kiedyś. Bardzo popularne stały się nawet sporty, które są uprawiane jedynie w zimie, ponieważ potrzeba do nich śniegu. Sporty takie są uprawiane przez zawodowców jak i przez zwykłych ludzi. Wszyscy chcą, chociaż trochę poznać smak sportowego ducha i starają się dbać o swoje zdrowie. Sporty zimowe są obecnie w ofensywie więc możemy liczyć na to, iż będą one w przyszłości jeszcze bardziej popularne niż są obecnie, a obecnie są naprawdę bardzo popularne ponieważ wiele przeciętnych ludzi  lubi oglądać różnego rodzaju sporty zimowe i przez całe lato tylko na to czekają, żeby takie sporty obejrzeć. Jednym z bardzo popularnych sportów zimowych są wyścigi na nartach, w których również mamy paru dobrych zawodników.

Zawodnicy ścigający się na nartach niejednokrotnie muszą również umieć strzelać ponieważ w wielu zawodach trzeba umieć bardzo dobrze strzelać, żeby nie stracić bardzo cennego czasu. Innymi zawodami zimowymi są skoki narciarskie, które w ostatnich latach stały się w Polsce naprawdę bardzo popularne, dzięki jednemu naszemu zawodnikowi, który w latach swojej świetności wygrywał wszystko co się tylko dało, a jak wiemy każdy lubi oglądać jak jego naród wygrywa wszystkie zawody.

Oczywiście lata te minęły i Adam Małysz jest obecnie w czołówce, lecz już nie na pierwszym miejscu. Poza tym może doczekamy się nowego mistrza, który będzie w stanie zastąpić naszego najlepszego zawodnika w tym sporcie zimowym. Innym sportem są zjazdy narciarskie, w których niestety nie posiadamy bardzo dobrych zawodników, lecz mimo to są one popularne wśród zapaleńców sportowych, którzy lubią oglądać potyczki ludzi.  Zjazdy sportowe są to wydawałoby się bardzo niebezpieczne ponieważ są one na tyle szybkie, że przeciętny zawodnik jedzie grubo ponad sto kilometrów na godzinę przez co jak się tylko przewróci to może być to dla niego naprawdę bardzo niebezpieczne i nieprzyjemne. Wielu zawodników przez upadki na zjazdach nie może do dzisiaj odzyskać sprawności.

Dyscypliny na łyżwach

Bardzo wielu ludzi lubi jeździ na łyżwach ponieważ można się na tym naprawdę szybko poruszać, a przez to jest można się dostać w inne miejsce w przeciągu paru chwil oczywiście jeżeli prowadzi tam lód ponieważ łyżwy uzależnione są od lodu. Lód jest tym, po czym możemy jeździć w naszych łyżwach i bardzo często zdarza się, że miasta i miasteczka otwierają własne lodowiska, tylko po to, żeby ludzie mogli na nich pojeździć na swoich lub wypożyczonych łyżwach. Oczywiście jazda na łyżwach nie tylko może być przyjemna.

Występuje bardzo wiele dyscyplin sportowych, w których używa się łyżew do poruszania się. Jedną z takich dyscyplin jest właśnie hokej, w którym zawodnicy poruszają się na łyżwach. Jest to dyscyplina drużynowa, w której każda drużyna tak jak w piłce nożnej próbuje trafić do bramki. Tylko tu zamiast piłki mamy krążek, który bardzo zwinnie porusza się po płycie lodowiska przez co można go popychać odpowiednimi kijami, jakie posiadają zawodnicy. Sport ten jest najbardziej popularny w  Stanach Zjednoczonych, gdzie liga hokeja jest na jednym z najwyższych poziomów na świecie. Oczywiście naród ten posiada specjalne obiekty ze sztucznym lodem, gdzie zawodnicy mogą trenować swoje umiejętności. Sport ten jest niejednokrotnie bardzo brutalny więc każdy zawodnik ma odpowiednie ochraniacze oraz zabezpieczenia, żeby nie stała mu się krzywda. Innym bardzo ciekawym sportem, który używa łyżew i znacznie się różni od hokeja jest jazda figurowa. Jest to sport, w którym ludzie tak jakby tańczą na lodzie, czyli poruszają się na łyżwach, lecz starają się to robić tak, żeby zachwyć jak najbardziej swoją publiczność.

Jazda figurowa uprawiana jest w większości przez kobiety, lecz mężczyźni również często w niej występują. Jest to dyscyplina bardzo szanowana przez bogatych ludzi ponieważ ukazuje tak jak taniec piękno i to czego nie można zobaczyć w normalny dzień czyli urodę tańca. Uczestniczy takich dyscyplin muszą sobie wymyślić odpowiedni układ, który będzie pasował do grającej muzyki.

Skoki narciarskie

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularnym sportem stały się u nas skoki narciarskie, które przyciągają obecnie przed telewizory bardzo wielu ludzi. Jeden turniej skoków narciarskich ogląda nie raz nawet paręnaście milionów polaków co jest bardzo wielkim wyczynem telewizji. Na taką popularność tej dyscypliny przyczynił się w znaczącym stopniu nasz najlepszy narodowy skoczek Adam Małysz. Jest to skoczek, który pochodzi z Wisły i właśnie tam zapuścił korzenie. Jest on obecnie światowej klasy sportowcem, którego znają chyba wszyscy Polacy oraz bardzo wielu ludzi na świecie. Skoczek ten zdobywał bardzo wiele różnego rodzaju medali i wygrywać dużo konkursów.

Dzięki niemu rozwija się również w Polsce wiele klubów, które trenują młodych skoczków. Małysz starał się jak najbardziej promować taką dyscyplinę sportu przez co wiele pieniędzy przeznaczonych z ministerstwa sportu trafiło właśnie na tą dyscyplinę. Jest to oczywiście bardzo dobry wybór ponieważ sport ten jest warty uwagi i przydałoby się nam więcej takich zawodników jak Adam Małysz, który jest fenomenem w swojej klasie. Nie raz inni nasi skoczkowie miewali również takie przebłyski, kiedy udawało się im skoczyć na podium, lecz były to niestety tylko jednorazowe przebłyski, które zazwyczaj się nie powtarzały. Wiele osób twierdzi, że najważniejsze w takich skokach narciarskich to mocna psychika oraz technika.

Psychika musi być mocna ponieważ dobrze skakać może wiele osób podczas treningu, lecz gdy na dużych zawodach ogląda ich już setki czy miliony osób wtedy psychika wysiada i człowiek nie myśli o tym co robi. Oczywiście bardzo ważnym jest również wyrobienie sobie odpowiedniej techniki skoków, tak, żeby skakać jak najdalej. Adam Małysz w swojej karierze pobił bardzo wiele rekordów skoczni i nawet do dzisiaj niektóre są jeszcze ustanowione. Wygrał on również trzy razy pod rząd kryształową kulę, czyli cały sezon zimowy w skokach narciarskich, przez co jest bardzo poważany wśród ludzi, którzy również uprawiają ten sport.