Archiuwm: August, 2010

Kulturystyka

Bardzo wiele osób w naszym kraju zaczyna ćwiczyć na siłowni. Są to głównie osoby młode, które zważają na swój wygląd i chcą mieć bardzo dobrze zbudowane ciało. Oczywiście nie wszystkie osoby ćwiczą tylko dlatego, żeby mieć dobrze zbudowane ciało, lecz również dlatego, żeby brać udział w różnego rodzaju zawodach sportowych, gdzie można pokazać swoją siłę. Zawodów takich jest naprawdę bardzo wiele.

Ostatnio popularnymi zawodami byli strongman-i. Są to zawody, gdzie Polacy również odnosili bardzo wielkie sukcesy i można powiedzieć, że czołówka światowa w tej dyscyplinie to właśnie polska. Polegają one na wykonaniu ćwiczeń, które jak najbardziej obciążają nasze mięśnie jak choćby ciągnięcie samochodu ciężarowego czy noszenie specjalnych walizek, które warzą paręset kilogramów. Są to naprawdę bardzo ciężkie zawody dla przeciętnego człowieka nawet nieosiągalne, lecz zawodnicy w nich startujący są do nich bardzo dobrze przygotowani i dopiero oni mogą pokazać, co to jest prawdziwa siła. Kulturystyka to jednak nie tylko zawody w takim stylu, lecz również wiele innych.

Bardzo wiele zawodów wiąże się z ćwiczeniami na siłowni, przez co bardzo wiele osób na takie siłownie uczęszcza. Zdarza się czasami, że osoby chodzące na siłownię wspomagają się odpowiednimi substancjami, które pomagają im zdobyć więcej siły w przeciągu mniejszego okresu czasu. Substancje takie nazywają się odżywkami i są wyprodukowane w większości przypadków z roślin, które pozwalają na szybszą odbudowę mięśni. Dzięki tym substancją możemy w szybszym stopniu wyrzeźbić sobie nasze ciało na siłowni, lub zdobyć więcej siły niż bylibyśmy zdolni bez tych substancji. Wiele osób jednak uważa, że odżywki są szkodliwe dla naszego organizmu i nie używa takich rzeczy. Oczywiście nic nie zostało jeszcze dokładnie przebadane, dlatego też można spodziewać się, że okaże się, iż są one w jakimś stopniu dla nas szkodliwe, lecz nie będzie to na pewno aż tak duży stopień jak wiele osób śmie twierdzić. Wszystko jest dla ludzi jak to niektórzy mówią.

Sporty zimowe

W obecnych czasach ludzie nie obawiają się tak bardzo zimy jak to było kiedyś. Bardzo popularne stały się nawet sporty, które są uprawiane jedynie w zimie, ponieważ potrzeba do nich śniegu. Sporty takie są uprawiane przez zawodowców jak i przez zwykłych ludzi. Wszyscy chcą, chociaż trochę poznać smak sportowego ducha i starają się dbać o swoje zdrowie. Sporty zimowe są obecnie w ofensywie więc możemy liczyć na to, iż będą one w przyszłości jeszcze bardziej popularne niż są obecnie, a obecnie są naprawdę bardzo popularne ponieważ wiele przeciętnych ludzi  lubi oglądać różnego rodzaju sporty zimowe i przez całe lato tylko na to czekają, żeby takie sporty obejrzeć. Jednym z bardzo popularnych sportów zimowych są wyścigi na nartach, w których również mamy paru dobrych zawodników.

Zawodnicy ścigający się na nartach niejednokrotnie muszą również umieć strzelać ponieważ w wielu zawodach trzeba umieć bardzo dobrze strzelać, żeby nie stracić bardzo cennego czasu. Innymi zawodami zimowymi są skoki narciarskie, które w ostatnich latach stały się w Polsce naprawdę bardzo popularne, dzięki jednemu naszemu zawodnikowi, który w latach swojej świetności wygrywał wszystko co się tylko dało, a jak wiemy każdy lubi oglądać jak jego naród wygrywa wszystkie zawody.

Oczywiście lata te minęły i Adam Małysz jest obecnie w czołówce, lecz już nie na pierwszym miejscu. Poza tym może doczekamy się nowego mistrza, który będzie w stanie zastąpić naszego najlepszego zawodnika w tym sporcie zimowym. Innym sportem są zjazdy narciarskie, w których niestety nie posiadamy bardzo dobrych zawodników, lecz mimo to są one popularne wśród zapaleńców sportowych, którzy lubią oglądać potyczki ludzi.  Zjazdy sportowe są to wydawałoby się bardzo niebezpieczne ponieważ są one na tyle szybkie, że przeciętny zawodnik jedzie grubo ponad sto kilometrów na godzinę przez co jak się tylko przewróci to może być to dla niego naprawdę bardzo niebezpieczne i nieprzyjemne. Wielu zawodników przez upadki na zjazdach nie może do dzisiaj odzyskać sprawności.

Dyscypliny na łyżwach

Bardzo wielu ludzi lubi jeździ na łyżwach ponieważ można się na tym naprawdę szybko poruszać, a przez to jest można się dostać w inne miejsce w przeciągu paru chwil oczywiście jeżeli prowadzi tam lód ponieważ łyżwy uzależnione są od lodu. Lód jest tym, po czym możemy jeździć w naszych łyżwach i bardzo często zdarza się, że miasta i miasteczka otwierają własne lodowiska, tylko po to, żeby ludzie mogli na nich pojeździć na swoich lub wypożyczonych łyżwach. Oczywiście jazda na łyżwach nie tylko może być przyjemna.

Występuje bardzo wiele dyscyplin sportowych, w których używa się łyżew do poruszania się. Jedną z takich dyscyplin jest właśnie hokej, w którym zawodnicy poruszają się na łyżwach. Jest to dyscyplina drużynowa, w której każda drużyna tak jak w piłce nożnej próbuje trafić do bramki. Tylko tu zamiast piłki mamy krążek, który bardzo zwinnie porusza się po płycie lodowiska przez co można go popychać odpowiednimi kijami, jakie posiadają zawodnicy. Sport ten jest najbardziej popularny w  Stanach Zjednoczonych, gdzie liga hokeja jest na jednym z najwyższych poziomów na świecie. Oczywiście naród ten posiada specjalne obiekty ze sztucznym lodem, gdzie zawodnicy mogą trenować swoje umiejętności. Sport ten jest niejednokrotnie bardzo brutalny więc każdy zawodnik ma odpowiednie ochraniacze oraz zabezpieczenia, żeby nie stała mu się krzywda. Innym bardzo ciekawym sportem, który używa łyżew i znacznie się różni od hokeja jest jazda figurowa. Jest to sport, w którym ludzie tak jakby tańczą na lodzie, czyli poruszają się na łyżwach, lecz starają się to robić tak, żeby zachwyć jak najbardziej swoją publiczność.

Jazda figurowa uprawiana jest w większości przez kobiety, lecz mężczyźni również często w niej występują. Jest to dyscyplina bardzo szanowana przez bogatych ludzi ponieważ ukazuje tak jak taniec piękno i to czego nie można zobaczyć w normalny dzień czyli urodę tańca. Uczestniczy takich dyscyplin muszą sobie wymyślić odpowiedni układ, który będzie pasował do grającej muzyki.

Tenis

Bardzo dobrym sportem pod względem  prędkości oraz mocy uderzeniowej ręki jest tenis, który jest sportem raczej ludzi bogatych ponieważ to oni najczęściej chodzą na mecze tenisa. Jest to sport, w którym gra dwóch zawodników, którzy przebijają specjalnymi rakietami piłkę przez siatkę. Sport ten jest bardzo popularny w krajach zachodnich, gdzie poziom życia przeciętnych ludzi jest wyższy przez co mogą oni sobie pozwolić nierzadko na bardzo drogie bilety na takie mecze. Jednym z bardzo popularnych zawodników w tej dyscyplinie jest Roger Federer, który jest od paru lat w czołówce zawodników światowych i jest chyba najlepszym zawodnikiem na świecie. Jest to człowiek, który swój sukces zdobył poprzez bardzo ciężką pracę nad sobą i swoją techniką. Jest on również człowiekiem, który jest uwielbiany i ma bardzo wielu wielbicieli na całym świecie.

Jest on rekordzistą pod względem turniejów Wielkiego Szlema ponieważ startował w 22 z nich, jak również pod względem liczby finałów w których uczestniczył ponieważ było ich aż szesnaście. Jako junior zdobył on już w roku 1998 mistrzostwo turnieju wielkoszlemowego przez co stał się bardzo popularny w kręgach obracających się blisko tenisowych sław.  W tamtych latach może się on poszczycić również finałem US Open, który rozegrał. W bardzo młodym wielu zaczął on zdobywać bardzo duże nagrody przez co wiele ludzi od dawna już go uwielbia. Oczywiście nie został na laurach i bardzo starał się zdobywać nowe nagrody przez co 2004-2007 po prostu zdominował tenis światowy ponieważ nie można było go pokonać. Był najlepszy w tym co robi i wygrywał prawie wszystkie spotkania jakie zaczynał.

Oczywiście wiele z tych spotkań było rozegranych ze słabymi zawodnikami, lecz były i takie, których zawodnicy byli bardzo silni. Człowiek ten jest fenomenem w dziedzinie tenisa i jak na razie nie znalazł się nikt inny, kto zdobyłby tyle nagród co on. Jest to naprawdę bardzo trudne do wykonania i wielu już starało się to zrobić, lecz tylko jemu się to naprawdę udało.

Siatkówka

Siatkówka

W piłkę siatkową gra coraz więcej ludzi. Możemy się spodziewać, że ten trend jeszcze bardziej narośnie, ponieważ nasza drużyna narodowa jest jedną z lepszych na świecie, a co za tym idzie coraz więcej ludzi ogląda ich występy w telewizji, dlatego też można się spodziewać tego, iż również coraz więcej ludzi będzie starało się zaczynać bawić w ten sport. Piłka siatkowa jest to bardzo prestiżowa, drużynowa gra, w której skład wchodzi po sześciu zawodników z każdej drużyny. Każdy z zawodników ma odmienną rolę do spełnienia, ponieważ każdy z nich stoi w innym miejscu na boisku, przez co jest inaczej ułożony w stronę przeciwnika i ma inne możliwości. Zawodnicy starają się, żeby piłka dotknęła ziemi na połowie przeciwnika. Wtedy punkt zdobywa drużyna, która zdołała przebić piłkę na drugą stronę.

Oczywiście zawodnicy w takich sportach są coraz bardziej wyszkoleni, przez co mogą radzić sobie z coraz cięższymi piłkami do odbioru. Siła pędzącej piłki, po zaserwowaniu przez zawodników z najwyższych lig jest naprawdę bardzo wielka, przez co nie każdy jest w stanie taki serw odebrać, a niektórzy po prostu boją się takich serwów. Serwowanie piłki odbywa się zazwyczaj z wyskoku, przez co jesteśmy wyżej niż przy pozycji stojącej.

Wyskok następuje w trakcie odbicia piłki na stronę przeciwnika. Pozwala to na mocniejsze uderzenie w powierzchnię za siatką, a tym samym na trudniejsze odebranie serwu przez przeciwnika. Każdy zawodnik ma swoją technikę serwowania, która gwarantuje mu, że zawodnicy w drużynie przeciwnej nie zdołają odebrać piłki. Piłka siatkowa stała się niedawno bardzo popularna również w Polsce dzięki osiągnięciom, jakie mają nasi zawodnicy. Zawodnicy są bardzo dobrze wyszkoleni w tym, co robią, dlatego też należą oni do czołówki światowego sportu. W tym zawodzie jednak bardzo łatwo jest o kontuzję w szczególności palców u rąk, ponieważ to nimi właśnie odbija się wszystkie piłki. Każdy zawodnik miał chyba już parę razy przestawiony lub złamany któryś z palców u rąk i jest to normalna rzecz w takich zawodach.