Archiuwm: April, 2010

Wyścigi rowerowe

Wyścigi rowerowe są ostatnio bardzo popularną dyscypliną sportową ponieważ praktycznie każdy jeździ lub jeździł na rowerze w dzieciństwie i niektórym tak to się spodobało, że postanowili oni jeździć na tym rowerze zawodowo, żeby zdobyć dzięki temu doświadczenie i startować w naprawdę ważnych zawodach rowerowych. Oczywiście, żeby wystartować w takich zawodach trzeba mieć naprawdę bardzo dobrą formę i trzeba być bardzo dobrze wysportowanym kondycyjnie jak i silnym psychicznie. Jeżeli nasza psychika szybko wysiada to możemy być pewni, że pewnego czasu staniemy po prostu w połowie trasy i nie będziemy mogli ruszyć w żadną stronę ponieważ będziemy na tyle zmęczeni i wykończeni psychicznie, że ciało nie będzie nam na to pozwalało.

Psychika niestety odgrywa wszędzie bardzo dużą rolę. Oczywiście zawody sportowe są to zawody, którymi pasjonuje się bardzo dużo ludzi i bardzo wielu z nich zostaje w przyszłości zawodowcami, którzy osiągają w kraju lub nawet za granicą jakieś konkretne wyniki w tej dyscyplinie. Rower zazwyczaj jest kojarzony z atrakcją turystyczną na którą może sobie pozwolić każdy, lecz nie każdy może sobie pozwolić na rower, którymi jeździ się na zawodach sportowych ponieważ są to rowery warte nie raz więcej niż dobry samochód. Rowery takie zawodnicy kupująca za kwoty rzędu 20 tysięcy złotych co jest dla zwykłego człowieka nie do pomyślenia ponieważ tyle to on zarabia w ciągu całego roku. Jednak dla ludzi, którzy zajmują się tym zawodowo można powiedzieć, że jest to normalna rzecz ponieważ takie kwoty wydają oni co jakiś czas, żeby nie być w tyle ze sprzętem za swoimi rywalami. Rower taki waży wtedy parę kilogramów co jest naprawdę bardzo dobrym wyczynem, a dzięki temu można się na nim szybciej poruszać ponieważ nie musimy napędzać swojej wagi i jeszcze dużej wagi roweru.

Rowery takie mają również o wiele lepsze przełożenie niż jest to w zwykłych rowerach ponieważ są one zbudowane z lepszych materiałów. Jednak wiele takich rowerów jest jedynie na indywidualne zamówienie.

Zawody w graniu

Jest bardzo wiele różnego rodzaju sportów na świecie, lecz co jakiś czas powstają również nowe, które zyskują znaczną popularność. Jednym z takich sportów jest oczywiście granie na komputerze. Istnieje bardzo wiele gier, które uważane są za bardzo porządne, na tyle, że organizowane są na nich również zawody sportowe podczas których rywalizuje się właśnie w daną grę. Oczywiście gry można podzielić na bardzo wiele rodzajów, lecz zawodów sportowych w realnym świecie jest tak dużo jak zawodów sportowych w wirtualnym świecie, w którym odbywają się również bardzo często rozgrywki.

Weźmy na przykład grę Counter Strike, w której chodzimy specjalnym komandosem i mamy swoją drużynę również złożoną z prawdziwych ludzi sterujących postacią w grze. Gra zyskała tak duży rozgłos, że odbyły się już nawet mistrzostwa polski w tej grze, a co bardziej ekscytujące mistrzowie polski pojechali na mistrzostwa świata ponieważ to tam jest właśnie największy poziom graczy i to tam można naprawdę powiedzieć o rywalizacji. W grach takich powstały również ligi w wielu krajach, w których rozgrywki odbywają się poprzez Internet. Internet stał się na tyle pożyteczny, że teraz nie trzeba wychodzić z domu, żeby porywalizować sobie z osobami z innych krajów. Oczywiście rywalizacja odbywa się również pod okiem specjalnego sędziego, który pilnuje, żeby nikt w żadnej drużynie nie oszukiwał, oraz żeby wszystko było fair play. Rozgrywki takie są bardzo ekscytujące dla wielu ludzi, szczególnie młodych, które spędzają bardzo dużo czasu przed komputerami i starają się jak najlepiej spożytkować swój czas, żeby zarobić może na tym jeszcze jakieś pieniądze.

Oczywiście granie w gry w tym momencie staje się bardzo opłacalne przez co wiele młodych osób chwyta się właśnie tej dziedziny gry i dzięki niej może bardzo szybko się wzbogacić. Trzeba tylko dużo trenować, żeby nie wypaść z formy i mieć naprawdę dobry sprzęt na którym się trenuje. Sprzęt jest tu ważny ponieważ im lepszy sprzęt tym lepsze wyniki się osiąga i wygodniej się gra.

Polscy piłkarze

Jak można się przekonać oglądając nie jeden mecz w telewizji Polska piłka nożna jest na bardzo niskim poziomie. W rankingu międzynarodowym FIFA znajdujemy się niżej niż niejedno państwo, o którym większość ludzi nawet nie słyszała. Czym to jest spowodowane? Na początku było to spowodowane na pewno korupcją, która szerzyła się u nas naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy od piłkarzy po menadżerów i prezesów klubów brali łapówki wygranie lub przegranie meczu. Oczywiście wyszło to na jaw i wybuchła z tego bardzo wielka afera. Po tym piłka nożna miała zostać odnowiona, przez co wszyscy mieli cieszyć się bardzo wysokim poziomem naszych zawodników, lecz oczywiście tak się nie stało.

Piłka nożna jest nadal na bardzo niskim poziomie. Wszyscy, którzy w niej grają są już starymi piłkarzami, przez co niedopuszczani są do gry młodzi ludzie, którzy są niejednokrotnie o wiele lepsi od starych wyjadaczy, których widujemy na naszych boiskach od paru lat. Lecz nie można powiedzieć, że Polacy nie umieją grać. Jest bardzo dużo polaków, którzy grają bardzo dobrze w zagranicznych czy nawet polskich klubach, lecz nie są oni odpowiednio szkoleni w kadrze narodowej, przez co jej poziom jest tak żenująco niski.

Na początku powinno się zadbać o to, żeby młodzi piłkarze, którzy chcą się pokazać na boisku mogli sobie na to pozwolić i dzięki temu żeby mogli być wynajdowani przez łowców talentów, którzy w obecnych czasach nie mają chyba za dużo procy, ponieważ młodzi nie mają wystarczająco dobrych warunków do tego, żeby trenować u nas i bardzo dużo młodych piłkarzy bardzo szybko ucieka do innych krajów. Kraje te to nie tylko zachodnie potęgi, lecz także bardzo biedne kraje, które gospodarczo są o wiele mniej rozwinięte od polski. Niestety organizacja piłki nożnej jest w takich krajach na wyższym poziomie niż u nas i robi się tam bardzo wiele dla niej. Oczywiście u nas także można by coś takiego osiągnąć, lecz trzeba do tego naprawdę bardzo wiele pracy i bardzo dużo porządnych ludzi, którzy zajęliby się tym.

Euro 2012

Jak wiemy bardzo wiele państw walczyło parę lat temu o organizację mistrzostw europy u siebie w kraju, lecz UEFA wybrała właśnie nasz projekt, który wspólnie z Ukrainą przedstawiliśmy i będziemy realizować już za dwa lata. Oczywiście projekt ten zapewniał dużo rzeczy, które nie zostaną na czas ukończone przez nas czy naszych partnerów zza wschodniej granicy. Jest to poważny problem, ponieważ UEFA już parę razy straszyła nas, że jeżeli nie przyspieszymy prac przygotowawczych do tego wielkiego wydarzenia to odbierze nam organizację tej imprezy i przekaże komuś innemu, kto będzie mógł ją zorganizować w tak krótkim tempie. Oczywiście na to stanowisko zgłosiło się już bardzo wiele państw, które są chętne do organizacji tej imprezy.

Dlaczego jednak tak wiele narodów chce zająć się organizacją tak dużej imprezy, którą są mistrzostwa europy? Jest to na pewno bardzo prestiżowa impreza, która przyniesie każdemu krajowi, który ją organizuje znaczący rozgłos i dzięki temu podniesie jego prestiż w europie, a nawet na świecie. Wiele krajów do takich imprez jest przygotowanych i mogłyby je przygotować w rok lub nawet krócej, lecz są takie kraje jak Polska i Ukraina, które niestety nie należą do krajów wysoko rozwiniętych, przez co wiele rzeczy muszą budować czy remontować od podstaw. Jednymi z takich rzeczy są najważniejsze obiekty, czyli stadiony.

Stadiony zostały u nas wybudowane od podstaw. Wszystkie mają zostać skończone przed 2012 rokiem, żeby można było je jeszcze przetestować i ocenić ich bezpieczeństwo. Co jednak stanie się z nimi po mistrzostwach europy, gdy wszystkie drużyny jak i kibice rozjadą się do swoich domów? Czy będzie nas stać na utrzymanie tak wielkich kolosów? Oczywiście to okaże się w przyszłości. Bardzo dużym problemem są również drogi, które niestety tak jak i u nas, tak i u naszych wschodnich sąsiadów nie wyglądają najlepiej, przez co trzeba je znacznie remontować czy nawet budować na nowo. Jest to bardzo wielka inwestycja, która miejmy nadzieję skończy się przed 2012 rokiem.

Wiejskie drużyny

Wiele osób mieszkających na wiosce zastanawia się jak można grać w piłkę i przy okazji pokazać się komuś, kto może zapewnić nam dobrą przyszłość w tym temacie. Oczywiście w prawie każdej miejscowości, a jak nie w miejscowości to w gminie, w której żyjemy istnieją drużyny, do których możemy się z łatwością dostać, jeżeli tylko jesteśmy chętni i potrafimy grać w piłkę nożną. Oczywiście bardzo wiele osób stara się w takich drużynach pokazać, żeby z czasem przenieść się do lepszych, bardziej znaczących drużyn. Marzeniem każdego piłkarza jest chyba gra w reprezentacji narodowej, przez co wszyscy jego rodacy mogą go oglądać w akcji. Jednak z gry w wiejskiej drużynie bardzo ciężko jest przebić się do gry w reprezentacji narodowej, dlatego też wiele osób bardzo mocno się stara, żeby pokazać się przed innymi, lub nawet przed łowcami talentów, którzy niejednokrotnie mogą wyłapać jakiś nieoceniony talent. Bardzo często zdarza się, że mecze piłki nożnej rozgrywane pomiędzy drużynami wiejskimi są na bardzo wysokim poziomie, przez co wiele osób lubi chodzi i oglądać takie mecze. Oczywiście zdarza się również, że mecze takie to zwykła kopanina.

Drużyny takie mogą awansować w swojej tabeli między różnymi ligami, które są w całej Polsce tworzone. Każda nowa drużyna zaczyna w lidze C, przez co może w przeciągu jednego roku wybić się o ligę wyżej. Przez ten rok musi jednak rozegrać bardzo wiele meczy, żeby pokazać, że naprawdę jest tego warta. Drużyny starają się przebić do wyższych lig jak tylko potrafią, lecz niestety tylko nielicznym się to udaje.

Obecnie tylko dwie drużyny, które znajdują się najwyżej w tabeli mogą zdobyć awans do wyższej ligi, przez co współzawodnictwo jest bardzo wysokie. Z ligi C nie można oczywiście spaść niżej, dlatego też wiele drużyn, które są na niższych pozycjach nie muszą się o co martwić w porównaniu z tymi samymi drużynami lecz w ligach wyższych. Z takich drużyn niejednokrotnie wychodzi światowej sławy piłkarz, który bardzo często pokazuje się na arenie międzynarodowej.