Archiuwm: March, 2010

Boks

Bardzo wiele osób lubi oglądać pokazy boksu, które często emitowane są w telewizji. Pokazy takie to nic innego jak bardzo brutalna walka dwóch mężczyzn czy niekiedy nawet kobiet, którzy starają się powalić swojego przeciwnika na matę. Oczywiście mężczyźni ci są odpowiednio wyszkoleni jak i fizycznie tak i psychicznie. Przeszli oni bardzo wiele różnego rodzaju treningów, które miały im pomóc w zwyciężaniu nad innymi przeciwnikami. Bokser przechodzi bardzo wiele treningów sprawnościowych, żeby był on nie tylko silny, lecz także bardzo szybki oraz odporny na ból. Wiadomo, że w trakcie takiej jednej walki możemy nie raz dostać od naszego przeciwnika porządne ciosy, które niejednokrotnie powalają nas na łopatki.

Zadaniem boksera jest zawsze wstawać i walczyć dalej. Do tego niestety trzeba być bardzo mocnym psychicznie, żeby nawet mimo przegrywającej passy móc wstać i dalej się bronić. Bardzo często zdarza się, że bokserzy, którzy dobrze znoszą ból starają się dać pobić swojemu przeciwnikowi przez co jest mogą liczyć na znaczne zwolnienie ruchów przeciwnika, a co za tym idzie wkładanie w nie mniejszej siły. Przeciwnik staje się co nie jest po prostu zmęczony przez co jest on wolniejszy oraz słabszy. O wiele wolniej również reaguje na ciosy zadawane mu dlatego też wiele osób stosuje taką taktykę po czym stara się jak najszybciej znokautować już bardzo wycieńczonego przeciwnika. Jest to oczywiście bardzo ciężka taktyka i nie zawsze każdy może sobie na to pozwolić. Trzeba być przygotowanym do niej bardzo mocno fizycznie. Wiele osób lubi oglądać boks ponieważ to rozładowuje w nich nerwy czy nawet agresję.

Warto czasami iść na galę boksu ponieważ możemy zaczerpnąć niej bardzo wiele technik jeżeli tylko się takimi rzeczami interesujemy. Boks jest w przypadku wielu osób wykonaniem mistrzowskim. Bardzo często są do tej dyscypliny wciągane różnego rodzaju inne techniki jak choćby różne chwyty z karate. Jest to już wtedy odpowiednia odmiana boksu, która nazywa się Kickboxing i jest również bardzo popularna.

Skoki narciarskie

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularnym sportem stały się u nas skoki narciarskie, które przyciągają obecnie przed telewizory bardzo wielu ludzi. Jeden turniej skoków narciarskich ogląda nie raz nawet paręnaście milionów polaków co jest bardzo wielkim wyczynem telewizji. Na taką popularność tej dyscypliny przyczynił się w znaczącym stopniu nasz najlepszy narodowy skoczek Adam Małysz. Jest to skoczek, który pochodzi z Wisły i właśnie tam zapuścił korzenie. Jest on obecnie światowej klasy sportowcem, którego znają chyba wszyscy Polacy oraz bardzo wielu ludzi na świecie. Skoczek ten zdobywał bardzo wiele różnego rodzaju medali i wygrywać dużo konkursów.

Dzięki niemu rozwija się również w Polsce wiele klubów, które trenują młodych skoczków. Małysz starał się jak najbardziej promować taką dyscyplinę sportu przez co wiele pieniędzy przeznaczonych z ministerstwa sportu trafiło właśnie na tą dyscyplinę. Jest to oczywiście bardzo dobry wybór ponieważ sport ten jest warty uwagi i przydałoby się nam więcej takich zawodników jak Adam Małysz, który jest fenomenem w swojej klasie. Nie raz inni nasi skoczkowie miewali również takie przebłyski, kiedy udawało się im skoczyć na podium, lecz były to niestety tylko jednorazowe przebłyski, które zazwyczaj się nie powtarzały. Wiele osób twierdzi, że najważniejsze w takich skokach narciarskich to mocna psychika oraz technika.

Psychika musi być mocna ponieważ dobrze skakać może wiele osób podczas treningu, lecz gdy na dużych zawodach ogląda ich już setki czy miliony osób wtedy psychika wysiada i człowiek nie myśli o tym co robi. Oczywiście bardzo ważnym jest również wyrobienie sobie odpowiedniej techniki skoków, tak, żeby skakać jak najdalej. Adam Małysz w swojej karierze pobił bardzo wiele rekordów skoczni i nawet do dzisiaj niektóre są jeszcze ustanowione. Wygrał on również trzy razy pod rząd kryształową kulę, czyli cały sezon zimowy w skokach narciarskich, przez co jest bardzo poważany wśród ludzi, którzy również uprawiają ten sport.